Sposoby korzystania z usług bankowych

Tradycyjny sposób korzystania z usług bankowych polegający na zasięganiu konsultacji u doradców bankowych pracujących w oddziałach, został zastąpiony przez bankowość elektroniczną, która obecnie obok dostępu do rachunku stwarza także możliwość korzystania z wirtualnego kantoru czy innowacyjnej platformy do zarządzania firmą typu Idea Cloud.

Wszystkie te usługi bankowe dostępne są praktycznie od razu po założeniu konta, na przykład Konta Idealnego, które wprawdzie jest darmowe, jednak pozwala na codzienne zarządzanie wydatkami i planowanie większych inwestycji. Usługą, z której można korzystać przez Internet stała się również lokata mobilna, stanowiąca uniwersalny produkt przeznaczony dla osób zainteresowanych lokowaniem posiadanych przez nie środków.

Za pośrednictwem internetowych stron bankowych można także uzyskiwać informacje na temat dostępnych obecnie źródeł dofinansowania dla firm, również takich, które pozostają bezzwrotne. Szczególnie polecane przez banki przedsiębiorcom są jednak kredyty firmowe. Już podczas składania wniosku przez Internet można dowiedzieć się, czy wystawiona przez bank ostateczna ocena ryzyka kredytowego będzie pozytywna.

Dzieje się tak dzięki dostępowi do systemu Obrotomierz, przy pomocy którego przedstawiane są wyciągi bankowe i inne dokumenty wskazane przez bank. Otrzymanie przez firmę kredytu stworzy jej możliwość korzystania z dodatkowych usług bankowych świadczonych firmom. Więcej na ten temat znajduje się na stronie https://www.ideabank.pl/.

Comments are closed.